Instruktorzy

Filip Czeszyk

Absolwent wydziału estradowego Państwowej Szkoły Baletowej w Poznaniu oraz wychowania muzycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. W latach 1991-2004 nauczyciel akademicki związany z Uniwersytetem Zielonogórskim. Założyciel Studia Tańca TRANS. Jeden z najlepszych polskich choreografów hip hop, jego prace klasyfikowane są w ścisłej czołówce największych hiphopowych eventów w Europie. Ma na swoim koncie realizację choreografii do musicalu "A to Osiecka" w reżyserii Kazimierza Mazura do muzyki Katarzyny Gertner w Teatrze Lubuskim. Popularnośc w kraju przyniósł mu udział w pierwszych 4 edycjach polskiej edycji programu You Can Dance – po prostu tańcz (w plebiscycie internautów został wybrany najlepszym choreografem programu!!!), był również jednym z instruktorów na warsztatach w Lizbonie i Barcelonie organizowanych dla uczestników tego programu. Uznanie w branży tanecznej zdobył głównie dzięki pracy z najbardziej utytułowaną grupą hip hopową w Polsce – Spoko, którą stworzył w 1994 roku w Zielonej Górze -Mistrzowie Polski HH oraz Wicemistrzowie Świata w tańcu HH 2009. Wraz z formacją SPOKO brał udział w Mistrzostwach Świata Hip Hop w Las Vegas 2009. Swoje umiejętności szkoli pod okiem najlepszych tancerzy na świecie m.in. Poppin Pete, Streatch, Brooklyn Terry, Caleaf, Suga Pop, Peggy Kubler, Tweetie, Jasssica Gaines, Clara Bajado, Alassane Watt. Brał czynny udział w Festiwalu Style Is King (Thun, Szwajcaria) , Debbie Reynolds Dance Academy (Los Angeles, USA). Prowadzi warsztaty taneczne ze styli Hip-Hop, House oraz Krumping na terenie całej Polski. www.styleisking.com

  

Warsztaty :

 z uczestnikami programu YCD w Barcelonie i Lizbonie,

podczas eventu Gdańsk dźwiga muzykę dla MTV Polska,

w ramach Warsztatów Jazzowych organizowanych przez Kielecki Teatr Tańca,

Biennale Tańca Współczesnego w Poznaniu organizowanych przez Polski Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej

i wielu innych

 

Juror :

Rytm Ulicy 2007 2010

Warsaw Chelenge 2008

Gdańsk Dźwiga Muzykę 2010

Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca Konin 2004,2010

 

Organizator

polskich kwalifikacji Mistrzostw Świata Street Dance United Dance Organization w Blackpool

 

 

Agnieszka Stępień

Przygodę z tańcem zaczęła jako 10letnia dziewczynka tańcząc taniec towarzyski w malborskich klubach tanecznych. Następnie w grupie tańca nowoczesnego "FM'98" w Malborku w klubie tanecznym "PASJA". Hip-Hopem zaczęła interesować się w Zielonej Górze, kiedy rozpoczęła studia w 2003r. Na Uniwersytecie Zielonogórskim na kierunku Animacja Kultury - specjalność: taniec uzyskała dyplom magistra. Ukończyła również kurs intruktora tańca jazzowego w Kielcach.

Trener i choreograf grup "Tramp(y)"oraz grup dziecięcych. Swoje umiejętności szkoli pod okiem najlepszych choreografów na świecie m.in. Tony Czar, Kreus Lay, Lil'c, Clara Bajado, Peggy Kubler, Joanna Jaśko, Alassane Watt, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Anna Krysiak czy Natalia Madejczyk i wielu innych.

 

 

Łukasz Kukulski

Tancerz grupy „Spoko” oraz trener i choreograf dwóch grup w Wolsztynie, między innymi grupy „Out of control”. Jest także instruktorem grupy męskiej „Only boys”. Łukasz wraz z grupą „Spoko” jest aktualnym mistrzem Polski dwóch federacji (IDO oraz Hip Hop International) oraz wicemistrzem Świata federacji IDO. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata w Las Vegas, oraz odbył miesięczne szkolenie w Los Angeles w „Debbie Reynolds Dance Studio” gdzie pobierał lekcje od wybitnych Choreografów, między innymi takich jak: Kreus Lay, Tony Czar, Jayson Wright, Gigi Torres, Anthony Thomas, Tricia Miranda, Miss Prissy czy Marty Kudelka. Wraz z grupą spoko współpracuje i szkoli się pod okiem wybitnych instruktorów z Anglii (Ivan Blackstock), Paryża (Alassane Watt, Clara Bajado), Szwajcarii (Peggy Kubler), czy USA (LiL'C, Tweete, Jen 1Luv, Jessica Gaines). Swoją przygodę z tańcem rozpoczął w 1995 roku, jednak pod skrzydłami  Filipa Czeszyka szkoli się od roku 2001. Obecnie jest studentem Ekonomii i Zarządzania na Uniwersytecie Zielonogórskim. Jego ulubionymi stylami zaraz za Hip Hop-em jest Krumping i Popping. 

 

 

Ewa Marchewka

 
Tancerka formacji "SPOKO", a zarazem trener najmłodszej grupy w studiu - dzieci w wieku 6 - 10 lat. Absolwentka Pedagogiki (specjalność Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna) na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ze Studiem Tańca Trans związana od początku jego istnienia. Tańczy od 9 roku życia. W roku 2008 została stypendystką Prezydenta Miasta Zielona Góra otrzymując stypendium artystyczne w dziedzinie tańca. 

 

 

 

Krzysiek Chamera

 

Jest jedną z 2 osób, które grupę SPOKO tworzą od samego jej początku (1994 rok), wtedy też rozpoczął swoją przygodę z tańcem. Umiejętności od wielu lat rozwija pod okiem najlepszych choreografów i instruktorów z całego świata m.in. Choreography (Tony Czar, Gigi Trres, Tricia Miranda, Ivan Blackstock, Marty Kudelka, Kreus Lay), Krumping (Miss Prissy, LIL'C), 

House (Clara Bajado, Brooklyn Terry, HIRO, Caleaf, Ejoe, Rabah, Byron Cox, ILL Cosby, Tatsuo), HIP-HOP (Alassane Watt, Tweetie, Henry Link, Niki, Miho), Popping (Storm, Mr Wiggles, Anthony Thomas, Suga Pop, Salah), Locking (ILL Cosby, Flockey, Peggy Kubler). Swoją wiedzą i pasją dzieli się z ludźmi prowadząc zajęcia regularne w m.in. w Zielonej Górze i Żarach oraz prowadząc warsztaty w całej Polsce.

Osiągnięcia indywidualne (zawody):
- 2 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na Eat Your Feet vol. 1 Rumia 2012
- 2 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na Groove Contest II Poznań 2012
- 2 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na Urban Dance Meeting 4 Toruń 2012
- 1 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na Your Original Style Wrocław 2012
- 2 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na 10th Enzym Anniversary
- TOP16 w kategorii HIP HOP 1on1 na 10th Enzym Anniversary Gdańsk 2012
- 5-8 miejsce w kategorii HIP HOP Duety na Rytm Ulicy 2012 Piła (z Ewą Marchewką) 
- 1 miejsce w kategorii HOUSE 2on2 na Your Original Style 01.2012 Wrocław (z Pawłem Sokołowskim) 
- TOP8 House 1on1 - Funkin Stylez Polish Qualification Poznań 2011 
- 3 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na The Styles Crash Gdańsk 2011 
- 3 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na Eliminacje The Styles Crash Warszawa 2011 
- 1 miejsce w kategorii HOUSE 1on1 na Your Original Style Jam Wrocław – styczeń 2011
- 4 miejsce na turnieju The Styles Crash 2010 w kategori House 2on2 (z Basią Mieszkalską)

Osiągnięcia indywidualne (projekty, choreografie):
- udział na specjalne zaproszenie Justyny Lichacy do projektu „Coz of Dance” realizowanego w czasie Hip Hop Groove Festival 2010 w Warszawie
- przedstawiony projekt „House Dance Project” w czasie przedstawienia Lekcja Tańca 2011 w Teatrze Lubuskim
- współtwórca choreografii oprawy artystycznej wyborów Miss Polonia 2011 realizowanego przez TVP2 i TVP Polonia
- współtwórca choreografii na zlecenie Disney XD do programu „Mierz Wysoko”

 

 

Alicja ALISZKA Gotowska 

Pochodzi ze Świebodzina, gdzie w wieku 13-stu lat zaczęła stawiać swoje pierwsze kroki taneczne w Zespole Tańca Współczesnego "Age". Z powodu serii (nie)fortunnych zdarzeń od 2008 roku związana się ze Studiem Tańca "Spoko Family", gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod okiem Filipa Czeszyka. Wraz z grupą SPOKO, którego członkinią jest od 2010 roku, uczestniczyła m.in w turniejach "MTV Gdańsk Dźwiga Muzę", "Rytm ulicy" a także w programach "Mam talent" oraz "Eska Music Awards" i wielu innych. Obecnie studentka Pedagogiki (kierunek: Animacja Kultury) na Uniwersytecie Zielonogórskim.

 

Ania Sepioł

Ania swoją przygodę z tańcem zaczęła w wieku 14 lat. Ma za sobą bogaty warsztat z technik takich jak: taniec współczesny, jazz i hip hop. Absolwentka dwuletniego studium tanecznego przy Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, dzięki któremu uzyskała dyplom instruktora tańca jazzowego.  Wieloletnia tancerka i choreograf grupy Spoko.